Jak wybrać dobrą bieliznę termoaktywną?

Wybór bielizny termoaktywnej wcale nie należy do łatwych. Każdy, kto wchodzi do sklepu zadaje sobie to samo pytanie: którą wybrać? Aby kupno tego rodzaju stroju nie przyprawiło nas o zawrót głowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim każdy kupujący powinien wiedzieć, że bielizna termoaktywna, szczególnie ta sportowa odpowiedzialna jest za dwie rzeczy:

– tworzenie powłoki termicznej wokół ciała człowieka (jeżeli to jest głównym jej przeznaczeniem)

– usunięcie zbędnego potu z ciała człowieka (dzięki czemu możemy liczyć na to, że się nie przeziębimy).

Usunięcie wilgoci

Jeżeli na tym skupimy swoją uwagę podczas kupowanie bielizny termoaktywnej, musimy wiedzieć, że większość z proponowanych przez renomowane firmy produktów posiada tę funkcję. Firmy prześcigają się bowiem w stosowaniu coraz to nowszych materiałów. Nie trzeba się również zastanawiać nad tym, jaka będzie cena danego produktu. Każdy wie, że im lepszy materiał odprowadzający pot, a do tego milszy w dotyku, tym bielizna jest droższa. Jeżeli więc mamy określony budżet, musimy dobrze się zastanowić, który produkt wybrać.

Rozmiar i izolacja cieplna

Jest to drugi z czynników, który powinno się wziąć pod uwagę podczas wybierania modelu bielizny termoaktywnej. Tak naprawdę krój i rozmiar tego stroju zależy od indywidualnych upodobań każdego klienta. Musi on jednak pamiętać o tym, że bielizna termoaktywna powinna być bardzo dopasowana do ciała, wręcz obcisła. W innym przypadku nie spełni swojego zadania. Jeżeli kupimy za luźną koszulkę czy spodenki termoaktywne, na pewno nie będą trzymały ciepła. Poza tym na pewno nasz pot tak szybko nie przejdzie we włókna bielizny, co w konsekwencji spowoduje, że zamiast wyparować, zostanie na naszym ciele.

Podział bielizny termoaktywnej

Od rodzaju bielizny, jak wybierzemy zależy przede wszystkim izolacja cieplna. To właśnie ze względu na nią można podzielić ten rodzaj stroju na trzy podstawowe grupy. Należą do nich:

– bielizna ciepła – którą wykonuje się z grubych materiałów, które odpowiedzialne są za utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała człowieka, kiedy na zewnątrz panuje duży mróz. Oczywistym jest to, że bielizna ta ma również funkcję odprowadzania zbędnej wilgoci z ciała użytkownika. To, o czym musi pamiętać osoba kupująca, to fakt, że nie może być ona zbyt ciepła, kiedy w planach mamy dużo się ruszać, a pogoda za oknem nie zapowiada syberyjskich mrozów. Bieliznę tę stosuje się zatem u osób, które nawet przy małym ochłodzeniu permanentnie marzną albo mało się ruszają. Jest również doskonała na ekstremalne wyprawy w góry.

– bielizna średnia – to taki typ stroju, który sprawdza się kiedy ruszamy się więcej. Sprawdza się w średnich i niskich temperaturach. Odprowadza wilgoć z ciała przy jednoczesnym tworzeniu warstwy termoizolacyjnej dla ciała użytkownika. Stosuje się ją u osób, które lubią normalny ruch w średnich i niskich temperaturach.

– bielizna lekka – jest doskonała dla osób, które chcą czuć się komfortowo podczas wysiłku fizycznego latem albo wewnątrz pomieszczenia. Niektóre z modeli wykonane zostały ze specjalnej siatki, która jeszcze lepiej odprowadza pot z ciała człowieka. Jest doskonała na siłownię, jak również do biegania latem.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *