Buty trekkingowe

Jak w góry to tylko z butami trekkingowymi.

Kochamy góry, ale z nimi nie ma żartów.

Zdecydowanie coraz więcej osób kocha góry. Góry dla niektórych ludzi to naprawdę całe życie. Nie ma co się dziwić. Chodzenie po górach większości z nas sprawia wiele radości. Wejście na sam szczyt z kolei gwarantuje nam niesamowitą satysfakcję. Satysfakcja ta jest ogromna. W górach możemy także bez problemu się wyciszyć. Jednak tylko i wyłącznie gdy wybierzemy odosobnione szlaki, a nie na przykład szlak na Gubałówkę w Zakopanem, gdzie chodzi się mniej więcej jak po targu w dzień targowy. Zdecydowanie powinniśmy mieć to na uwadze, gdy wybieramy się na pieszą wędrówkę. Musimy jednak wiedzieć, że z górami nie ma żartów. Naprawdę mogą zabić. Właśnie dlatego musimy być odpowiednio przygotowani do wędrówki po nich.

Odpowiednie przygotowanie na piesze wędrówki po górach.

To, że z górami nie ma absolutnie żadnych żartów już sobie ustaliliśmy. Co więcej musimy zatem wiedzieć, że odpowiednie przygotowanie do pieszych wędrówek po szlakach górskich jest konieczne. Przede wszystkim uwagę powinniśmy zwrócić na nasze buty. Ostatnio w mediach była pokazana bardzo zabawna jak i jednocześnie przerażająca sytuacja. Otóż mężczyzna w klapkach wszedł na Rysy, drugi z kolei obcokrajowiec wykąpał się w Morskim Oku. Są to zachowania naprawdę mocno nieodpowiedzialne. Musimy mieć to na uwadze. Nie możemy podziwiać takich ludzi. Powinniśmy ich traktować jako pewnego rodzaju przestrogę. Wracając jednak do tematów butów to zdecydowanie najlepsze buty w góry to buty trekkingowe. Buty trekkingowe to naprawdę najbardziej odpowiednie buty. Trzymają się stopy oraz nogi, mają solidną podeszwę (dzięki, której kamyczki czy większe kamyki oraz skały nie będą stanowiły problemu) jak i także są ciepłe. Temperatura to kolejny element, na który powinniśmy zwrócić naszą uwagę. Musimy doskonale wiedzieć, że temperatura w wysoko w górach jest znacznie niższa niż na dole. Co za tym idzie, gdy wyruszamy w górę musimy być ubrani na pewnego rodzaju „cebulkę”.

Nie zabierajmy dzieci w wysokie góry.

Gdy jesteśmy już rodzicami to także powinniśmy przemyśleć czy zabieranie malutkich czy też małych dzieci w góry jest odpowiedzialne. Na siłę absolutnie nie powinniśmy tego robić. Musimy pamiętać, że jest to prawdziwa męczarnia zarówno dla naszych dzieci jak i także dla nas samych. Chodzenie po górach ma być dla wszystkich olbrzymią przyjemnością. Na pewno nie powinien to być obowiązek, który jeszcze dodatkowo nie sprawia nam należytej przyjemności. Co to to nie. Przyjemność przy jednoczesnym odpowiednim przygotowaniu się to duet naprawdę idealny.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *